بیچاره شدم !! در کامپیوتر شوهرم ، عکس های مبتذل وایمیل هایی که نمی دانم به چه کسی فرستاده است ، مشاهده کرده ام فکر می کنم شوهرم با خانمی ارتباط دارد . چه کار کنم ؟. پاسخ شما به این خانم چیست ؟ کدام یک از روش های زیر را به او تجویز می کنید ؟. الف ـ در اولین فرصت تمام مطالب نادرست کامپیوتر شوهرش را از بین ببرد. ب ـ به چک کردن کامپیوتر و موبایل وحتی کیف دستی او ادامه بدهد تا مدارک متقنی بر اثبات خیانت شوهرش جمع آوری کند ، وآنگاه علیه او اقدام کند. ج ـ شوهرش را تهدید کند اگر دست ازاین کارهایش ب ...

بیچاره شدم !! در کامپیوتر شوهرم ، عکس های مبتذل وایمیل هایی که نمی دانم به چه کسی فرستاده است ، مشاهده کرده ام فکر می کنم شوهرم  با خانمی ارتباط دارد . چه کار کنم ؟

 

 

پاسخ شما به این خانم چیست ؟ کدام یک از روش های زیر را به او تجویز می کنید ؟

 

الف ـ در اولین فرصت تمام مطالب نادرست کامپیوتر شوهرش را از بین ببرد.

ب ـ به چک کردن کامپیوتر و موبایل وحتی کیف دستی او ادامه بدهد تا مدارک متقنی بر اثبات خیانت شوهرش جمع آوری کند ، وآنگاه علیه او اقدام کند.

ج ـ شوهرش را تهدید کند اگر دست ازاین کارهایش برندارد ، حتماً از او جدا می شود.

د ـ به عنوان اعتراض چند روزی به خانه مادرش برود تا اوقول دهد که دست از این کارهایش بردارد.

  

 آیا فکر می کنید روش های  فوق موجب اصلاح  شوهر این خانم می شود ؟ مطمئن هستید این نوع برخورد پاسخ مثبت می دهد ؟  آیا سراغ دارید که کسی با استفاده ازاین نسخه ها موفق بر اصلاح شوهرش شده است ؟

ولی تجربه سال ها مشاوره  بیانگر این حقیقت است که این گونه رفتار ها نتیجه عکس می دهد . شاید برای مدت بسیار کوتاهی شوهر را وادار کند از این اعمالش دست بردارد . ولی مطمئن باشید که اولاً تنفرش از همسرش بیشتر می شود؛ به خصوص زمانی که این مطلب به بیرون از خانه درز پیدا کرده است ، وقلب خود را از محبت همسرش خالی می کند . ثانیاً حتماً بعد مدت خیلی کم وبا گذاشتن  رمز بر کامپیوتر وموبایل خود ویا شیوه های دیگر و با احتیاط ومخفی کاری بیشتر ، این رفتارش را تکرار می کند.

 

 

 

چه باید کرد ؟

باید ابتدا  هدف خود را از این اعمال برای خود روشن کرد . احتمالاً پاسخ خواهید داد که «می خواهم شوهر خود را اصلاح کنم» . یا آن که «محبت شوهرم را به خودم را بیشتر کنم تا به زن دیگری رجوع نکند» .

شما تصور می کنید با این اعمال به این  دو هدف می رسید ؟ ! وبه عبارت دیگر آیاکسانی بدین گونه عمل کرده اند به اهداف خود رسیده اند؟ یا این که برعکس متأسفانه شوهرشان  از آنها بیشتر دور شده است  !! وحتی در ارتباط با زن دیگری مصمم تر شده است ؟

 

 

به این نکته تربیتی دقت کنید :  اگر « شوهرتان » بخواهد تغییر کند ،این تغییر باید از درون وبا آگاهی وبصیرت خودش باشد ، نه از روی  اجبار وجوسازی که شما در محیط خانواده،  برایش درست می کنید !!

شوهرتان باید نسبت به شما علاقه بیشتری پیداکند وبراثر علاقه وعشقی که به شما دارد ، در رفتار خود تجدید نظر کند وآن را تغییر دهد ؛ والّا به هیچ عنوان شما موفق نخواهید شد واگر تغییری انجام گیرد از روی نفاق وموقتی است! ودر اولین فرصت ��ه رفتار خود ادامه می دهد وگاهی با شدت بیشتر !!

 

اولین مطلبی که باید توجه کنید آن که بد بینی موجب دوری از قلب شوهرتان خواهد شد ؛ وبر عکس خوش بینی موجب جلب قلب شوهر شده واورا از خیانت مصون خواهی کرد ، وآمادگی روحی پیدا می کند تا رفتارها ی نادرست خود را تصحیح کند .

کارهایی که موجب جلب قلب شوهرت می شود بیشتر توجه کنید .  که مهم ترین این کار ها « اطاعت » از شوهرت و « احترام »  به اوست .

 

 

آیا شما به کسی که احترام می گذارید به خودتان اجازه می دهید که کیف ووسایل شخصی اورا بررسی کنید ؟ ! 

به این خاطره توجه نمایید : خانمی که سی دی های مبتذل شوهرش ریز کرده بود تا شوهرش را ازاین عمل زشت بازدارد . شوهرش با مشاهده این کار زنش به شدت ناراحت شد واین اختلاف منجر به طلاق زن شد . وقتی بنده با ایشان گفتگو می کردم تا از خطای همسرش در گذرد ( همسرش هم عذر خواهی  کرد ) این جمله را به من   گفت : فلانی زنم با خورد کردن سی دی های من « من » را خورد کرد!! دیگر نمی توانم  اورا دوست داشته باشم !!

مطلب این نیست که رفتار آن « مرد » درست بوده ؛ بلکه مردود شمردن شیوه اصلاح شوهر است . این زن  می توانست با جلب شوهرش آرام آرام اورا سوق دهد که خودش تصمیم بگیرد از آن سی دی ها استفاده نکند .

مطلب دیگر این که علت وریشه این رفتار نادرست « شوهرت » را پیدا کن . پس آن که ریشه یابی کردی با کمک ومشاوره یک متخصص این « بیمار » را مدوا کن .

و بهترین راه وکوتاهترین برای اصلاح شوهر وحتی افراد خانواده بعد از محبت واحترام ، فراهم وایجاد کردن فضای ایمانی وتقوا در خانواده است .

وقتی خانه ای از خالی از خدا وتقوا است ، سریع تر به رفتار های نادرست مبتلا می شود . درست مانند کسی که ایمینی بدنش کم است سریع به بیماری مبتلا می شود . برای مصون ماندن از بیماری می بایست ایمینی بدنش را افزایش دهد . با اطاعت از خدا ودوری از گناه ومعصیت خود واعضای خانواده را از هر گونه انحراف حفظ نمایید .

 

 

به آیه قرآن توجه کنید :

الَّذینَ آمَنُوا وَ لَمْ یَلْبِسُوا إیمانَهُمْ بِظُلْمٍ أُولئِکَ لَهُمُ الْأَمْنُ وَ هُمْ مُهْتَدُونَ

کسانى که ایمان آورده و ایمان خود را به شرک نیالوده ‏اند، برای آنان واقعاً  اَمن وآرامش است ، وآنها از هدایت یافتگان هستند ( الأنعام : ۸۲  )

کلمات کلیدی :
نظرات بییندگان :

بهترین مشاغل و خدمات شهر خود را ، در سایت نشونه پیدا کنید.

مشاهده سایت نشونه